Pohyblivé svadobné oznámenia

01

V našom štúdiu sa okrem iného často venujeme výrobe svadobnej grafiky na mieru. V tomto prípade nejde len o prispôsobovanie už existujúcich oznámení, ale aj o kompletnú tvorbu nových na základe popisu a predstáv ideálneho oznámenia od páru, pre ktorý bude určené.

Na tomto oznámení vám ukážeme, ako to celé funguje 🙂

Úplne na začiatku nás kontaktovala nevesta, p. Silvia, že majú s nastávajúcim predstavu o tom, akú formu by malo ich svadobné oznámenie mať a zaslala nám tento obrázok: pohyblivé oznámenie s kartičkou s oznámením vo vnútri

invitaciones-boda-edit-101545_l

Na začiatku sme sa dohodli, že páru vytvoríme takéto oznámenia s jednou zmenou. Keďže ide o oznámenie na mieru, prečo by teda postavičky nemohli byť kreslené tak, aby reálne vyzerali, ako nevesta a ženích? Samozrejme, s mini nádychom karikatúry. Od p. Silvie a p. Tomáša sme dostali ich spoločné fotografie a pustili sme sa do práce na postavičkách.

fotky

OZNAMKO_Limeart (2016)

Prvé postavičky boli na svete a odoslané na schválenie kresby. Pri oznámeniach na mieru sa grafika (a aj výroba) robí dovtedy, kým zákazník nie je 100%-tne spokojný, takže sa následne spracúvavajú pripomienky. K týmto ich bolo niekoľko – požiadavka na výraznejšie tieňovanie šiat, zmena farby obleku ženícha a odstránenie jeho brady 🙂

Pripomienky sme zapracovali, a odoslali sme opäť na schválenie novú verziu. Tentokrát už aj s pozadím (zatiaľ viac menej identickým s náhľadom, ktorý sme dostali na inšpiráciu).

OZNAMKO_Limeart (2016) 02

Hlavná vec, na ktorú nesmieme zabudnúť je, že tieto oznámenia hovoria určitý príbeh. Aj ženích, aj nevesta sú rekreační cyklisti a práve cyklistika ich spojila. Ako nám p. Silvia povedala v popise svojej predstavy, s priateľom sa spoznali tak, že ho raz ona obehla na bicykli.  A viete, akí sú chlapi – p. Tomáš sa rozhodol, že ju musí obehnúť tiež. 😉 A tým sa to celé začalo… Preto je aj toto oznámenie koncipované tak, že ho vie obehnúť aj na ňom a výraz jeho tváre zase tak, že sa ju snaží dobehnúť. Z pôvodného návrhu sme vypustili šnúrku, pretože v tomto prípade nikoho na svadbu ťahať nebolo treba 😀

Pri schvaľovaní druhej verzie napadla zaujímavá vec ženícha. Postavičky boli v poriadku, ale „čo keby sme zmenili pozadie na také, ktoré by ukazovalo, kde sa naozaj stretli“?

Bratislavčania to miesto asi budú poznať, ide o hrádzu medzi Čunovom a Vojkou. Dostali sme k nemu foto:

Screenshot_20161109-103921

Zobrali sme to teda z pohľadu, akoby sme my stáli na tráve a vyhodili preč to rušivé zábradlie a takmer finálna verzia ilustrácie bola na svete:

OZNAMKO_Limeart (2016) 03

Po tejto verzii už neboli žiadne ďalšie pripomienky a tak sme spracovali náhľad, ako asi oznámenie bude vyzerať. Vytvorili sme reálne jeden náhľad oznámenia a poslali sme ho na schválenie poštou. Tento krok je veľmi dôležitý, pretože na počítači všetko vyzerá trochu inak, ako v realite. Iný monitor, iné farby. Na počítači si to nemôžete chytiť, poobzerať si to z každej strany, pohrať sa s tým. Neviete, ako presne vyzerá konkrétny papier, na ktorom oznámenie bude. A koniec koncov, keď sa s tým hrajete dlhšie, tak nájdete nejaké chyby, ktoré by ste na počítači nenašli.

Pri výrobe prvého náhľadu tiež vidíte, či je lepšie na tej strane použiť lepidlo, alebo pásku, či papier ohnúť takto, alebo takto a vyladíte všetky detaily, aby bolo oznámenie poriadne spracované.

02

Do finálnej verzie sme potom na základe vzorky upravovali ešte dva nedostatky. Prvým bolo príliš veľa bieleho miesta na oznámení vtedy, keď je zatvorené. A druhým bolo zvýraznenie úchytu na vytiahnutie vnútorného papiera – aby to náhodou niekto neprehliadol.

Na druhý breh sme umiestnili kostol.

IBA PRED

Nasledovala tlač a kompletizácia oznámenia tak, aby sa pri vyťahovaní vnútornej kartičky nevesta na bicykli hýbala.

A tu je výsledok

Nakoniec sme podľa oznámenia pripravili aj kartičky k svadobnému stolu. Tieto ale s novou kresbou, kde sa už ženích a nevesta vezú spolu 🙂

pozvanky 3

A na naozajstný koniec ešte etikety na výslužky:

svadobne flase 3

A menovky:

menovka3 3

Článok bol zverejnený so súhlasom snúbencov

Chcete aj vy oznámenie, ktoré povie váš príbeh?

Kontaktujte nás rýchlo a jednoducho cez tento formulár. Uistite sa, že váš email je správne zadaný, pretože na neho vám odpovieme